Паркуйте велосипед правильно
Знайти ваш велосипед там, де ви його залишили – це наче маленьке диво! У кожного є свій улюблений замок, перевірений метод та особливі місця паркування. Є також досвід, чого варто уникати. Що ж робити, коли велосипед потрібно залишити на вулиці? Пошук вдалого місця та правильної, безпечної велосипедної парковки - складна процедура. Але вона стане легшою, якщо дотримуватись досить простих порад.
Обирайте надійний замок
Завжди обирайте надійні замки та ланцюги. Не намагайтесь економити на безпеці власного велосипеда. Краще купити один раз якісний замок, ніж потім купувати новий велосипед.
90% викрадених велосипедів, були закріплені кабельними замками - ніколи не користуйтесь ними як основними, використовуйте їх лише як допоміжні.
Товщина кабельного замку не важлива, тому що він складається з тонких сплетених між собою сталевих ниток. Крадій може звичайними кусачками або ножицями за декілька разів перекусити усі сталеві нитки і вже за хвилину викрасти ваш велосипед. Також деякі сумнівні виробники можуть вказувати на упаковці загальну товщину тросу більше 16 mm, а насправді в середині приховано всього 7 mm сталевих ниток. Тому кабельні замки можна легко перекусити, і їх слід використовувати лише як вторинні замки для захисту коліс.
Існує 3 види надійних замків для паркування:
Безпечність цього виду замків, напряму залежить від міцності матеріалу з якого вони виконанані та товщини самих ланок ланцюга. Такі замки важко перерізати ножівкою або зламати. Єдиним недоліком є суттєва вага ланцюга - від 2 кг, хоча такий замок дозволяє безпечно припаркувати велосипед до стовпів при відсутності велопарковки. Тут також слід зауважити, що якість і безпечність ланцюгового замку залежить від вартості і матеріалу - чим міцніший матеріал та товстіші й суцільніші (без швів) ланки - тим кращий і дорожчий замок.
Цей вид замків виконаний з шести або більше поєднаних між собою сталевих пластин. Зламати або розпиляти данний замок підручними інструментами майше не можливо, тому він має високий рівень безпеки. До того ж замок ергономічний - компактно складається, і зазвичай кріпиться на рамі велосипеду. Вага від 1 кг і має універсальність для паркування як на велопарковках так і за їх відсутності. Так само якість і безпечність складаного замку залежить від його вартості і матеріалу.
Комбінація з одного замку і тросу - є найкращим варіантом кріплення для паркування велосипеда. Не довіряйте лише одному замку. Завжди намагайтеся використовувати комбінацію з двох різних замків або замку і тросу. Це забезпечить більшу вірогідність того, що крадій не візьметься витрачати час і зламувати два замки.
Трос з двома "вушками" використовують для захисту переднього колеса велосипеду - колесо обхватують разом з рамою і з'єднують з основним замком. У випадку з тросом все просто - чим товстіше сплетіння сталевих ниток, тим краще (головне щоб воно було не меньше 10 mm, найкращим варіантом буде товщина тросу від 16 mm). Дуже часто трос йде в комплекті з U-lock замком, але всеодно слід звертати увагу на його товщину.
Використовуйте велосипедну парковку
Обирайте тільки ті велопарковки, що знаходяться на багатолюдних, відкритих вулицях та добре проглядаються. Наприклад, біля входу в магазин велопарковка більш надійна, ніж в провулку чи на задньому дворі. Чим менше перехожих - тим краще і спокійніше грабіжнику поцупити ваш велосипед. Крадії не люблять свідків. Обирайте велопарковку максимально близько до місця призначення. Частіше крадуть велосипеди, власники яких знаходяться далеко.
Завжди звертайте увагу на стійку велосипедної парковки. Вона повинна бути безпечною та надійно закріпленою. Конструкція парковки повинна давати змогу закріпити велосипед двома замками у двох окремих точках.
Оминайте велосипедні парковки, які кріплять тільки переднє чи заднє колесо. Вони мають найнижчий рівень безпеки паркування і дають змогу крадіям відкрутити колесо і викрасти велосипед. Остерігайтесь хитких та погано закріплених конструкцій парковок. Злодії легко можуть викрасти велосипед зламавши парковку.
Обирайте надійний спосіб кріплення
Завжди закріплюйте велосипед до стійки у двох точках. Використовуйте замки в комбінації з тросом. Пристібайте замок до стійки, захопивши велосипедну раму та заднє колесо. А передне колесо з рамою охопіть тросом і з'єднайте з замком.
Інший вдалий варіант кріплення - зняти переднє колесо та захопити тросом та U-замком раму і обидва колеса. Але це буде зручно, якщо конструкція велосипеда дозволяє знімати колесо (ексцентричне кріплення колес).
Крадіжка колес – нова популярна хвиля серед крадіїв. Якщо ви не можете з якихось причин пристібнути переднє колесо, ви завжди можете зняти його і забрати з собою. Ви можете знімати також кермо або сідло. Без них велосипед буде менш привабливим для крадіїв. Це особливо актуально, якщо кріплення на вашому велосипеді ексцентричне, і його з легкістю може зняти будь-хто.
Як паркуватись не слід
Ніколи не закріплюйте тільки раму чи тільки одне колесо – крадії можуть відкрутити колеса і вкрасти їх, або навпаки залишити вам тільки одне колесо, а решту велосипеда викрасти.
До чого паркуватись не варто
Погана ідея паркувати велосипед до різних видів стовпів. На них майже неможливо використовувати U-lock замки в комбінації з тросом, бо немає змоги закріпити велосипед у двох місцях. В іншому випадку винахідливий злодій може відкрутити дорожній знак - і зняти ваш велосипед через верх стовпа.
Використовувати для паркування поручні чи огорожу можна у крайніх випадках, але теж не варто. Часто вони не так міцно закріплені як стійка велопарковки, а іноді секцію огорожі можна відкрутити і зняти разом з припаркованим велосипедом. До того ж, поручні не завжди дають можливість пристібнути велосипед у двох місцях.
Паркувати велосипед до дерева – не найкраща ідея. Злодій за бажання може зламати дерево та вкрасти велосипед. Вас лишать без велосипеда, а місто позбавлять одного дерева. Не ризикуйте.
Паркування в приміщенні
Досить гарний варіант для паркування - залишати велосипед у приміщенні. Власники деяких будівель та магазинів не мають нічого проти, якщо ви ненадовго залишите велосипед. Але не забувайте його пристібати навіть в приміщенні!
60% викрадених велосипедів - були залишені непристібнутими в під'їздах чи інших приміщеннях.
Саме в під'їзді не має "зайвих очей" і відсутні перехожі, крадій без зайвого клопоту, непоспішаючи і не привертаючи увагу винесе велосипед. І як свідчить практика крадуть з будь-яких поверхів, і з "тамбурів" між квартирами, а також з будинків де є відеонагляд чи охорона і навіть система електроних ключів доступу.
За відсутності кімнат для зберігання дитячих візків та велосипедів (так званих "колясочних") найкращим і безпечнішим місцем для зберігання вашого велосипеда є ваша квартира чи будинок. Але навіть в них, закріплюйте велосипед безпечним та надійним велосипедним замком.